YUGOSLOVENI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
YUGOSLOVENI

SVE DOZVOLJENO, NEMA BANOVANJA,ZEZANJE,OPUSTENO CASKANJE....... CENZURE.........
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Selin Dion na sudu zbog plejbeka

Ići dole 
AutorPoruka
Igor
Admin



Broj poruka : 229
Datum upisa : 11.09.2007

Selin Dion na sudu zbog plejbeka Empty
PočaljiNaslov: Selin Dion na sudu zbog plejbeka   Selin Dion na sudu zbog plejbeka EmptySre Sep 12, 2007 7:30 pm

TORONTO- Kanadska pjevacica Selin Dion (Celine) uskoro ce na sudu odgovarati na optuzbe za nezakonito otpustanje svog bivseg bubnjara, kradju autorskih prava i pjevanje na plejbek. "Optuzena sam da na koncertima ne pjevam uzivo, sto nije istina," rekla je ta pjevacica. "Istina je da smo na nekim koncertima kod izvodjenja numera koristili instrumental i umetnut glas. To je narocito slucaj sa dens pjesmama, kojima je na zivom nastupima potrebno malo vise ritma. Smatram da je to sasvim normalno", dodala je ona.
Bivsi bubnjar Selin Dion Piter Barbo (Peter Barbeau) tuzbu je podnio u septembru i zatrazio odstetu od pet miliona dolara. "Na zivim nastupima, Selin Dion mnoge vokalne deonice ne pjeva, vec koristi plejbek. Praksa glavnog izvodjaca da na koncertima ne pjeva uzivo izuzetno je neuobicajena u muzickoj industriji", kaze se u tuzbi. Barbo, takodje, tvrdi da je on kompozitor pesme "Dreaming of You", kao i da, sa svojom kompanijom "Bou river mjuzik" (Bow River Music) zadrzava pravo na 40 procenata prihoda i izdavackih prava na tu numeru. Ta pjesma nalazi se na albumu Selin Dion "Falling Into You" iz 1996. godine, koji je prodat u visemilionskom tirazu. Selin Dion je porekla te tvrdnje i dodala da "ljudi koji rade za mene uverili su me da Piter ima 100-procentnu kontrolu nad sudbinom te numere".
Barbo tvrdi da je s posla otpusten 1995. "bez razloga, uzroka, objasnjenja ili nadoknade" i da od tada nije bio u mogucnosti da nadje odgovarajuci angazman.
"Zahtevamo pravednu i razumnu presudu," rekao je njegov advokat Hauard Volc (Howard Wolc). "Trenutno sam u pregovorima sam (sa nekim od advokata tuzene) o nagodbi", dodao je on.
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.com
 
Selin Dion na sudu zbog plejbeka
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Glumac Rene Bitorajac osudjen zbog nasilja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
YUGOSLOVENI :: MUZICKA KUCA-
Skoči na: