YUGOSLOVENI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
YUGOSLOVENI

SVE DOZVOLJENO, NEMA BANOVANJA,ZEZANJE,OPUSTENO CASKANJE....... CENZURE.........
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Tamo gde seks sa strancem donosi sreću

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Igor
Admin



Broj poruka : 229
Datum upisa : 11.09.2007

Tamo gde seks sa strancem donosi sreću Empty
PočaljiNaslov: Tamo gde seks sa strancem donosi sreću   Tamo gde seks sa strancem donosi sreću EmptyUto Sep 11, 2007 10:21 pm

INTIMA I SEKSUALNOST: Iz sveta


Na ostrvu Javi, legenda kaže da seks sa strancem - i to sedam puta, u planinskom području Kemukus - donosi sreću, leči bolesti, čak spašava biznis. Međutim, postavlja se pitanje da li je ova ritualna preljuba samo izgovor za švrljanje sa strane?

Dok se iznad jezera naziru obrisi Kemukus planine, u centralnom delu indonežanskog ostrva Jave, 27-godišnja Isnaini ulazi u drveni čamac i zauzima svoje mesto. U potpunoj tišini, izbegavajući da pogleda ostale putnike, strpljivo čeka prelazak na drugu stranu jezera. Isnaini će tamo posetiti grob javanskog princa i pomoliti se za svoju bolesnu majku. Potom će, da bi njena majka ozdravila, ova udata žena spavati sa nepoznatim muškarcem.
Isnaini je samo jedna od nekoliko hiljada sledbenika koji odlaze na Kemukus planinu da bi spavali sa potpunim strancem. Ovi ljudi veruju da seks u blizini groba princa Samodra, obožavanog vladara iz 15. veka, razbija maler i donosi sreću.

Prema zapisima učenjaka, Indonežani svih religija počeli su da pohode grob poslednjih godina 19. veka. I uprkos sramoti i osudi, koju bi sledbenici doživeli ukoliko bi njihove porodice i zajednice saznale za posetu, popularnost ovog rituala nije opala. Štaviše, sve je veći broj ljudi koji se okuplja na planini Kemukus.

Neki ovde dolaze da bi rešili ljubavne i novčane probleme, dok se Isnaini nada da će na ovaj način pomoći svojoj bolesnoj majci. "Moja majka je nepokretna", kaže Isnaini. "Želim da mojoj majci bude bolje i da se moj posao razvije, da bih mogla da joj kupim lekove i platim lekare."

Ovaj sveti ritual zahteva od sledbenika da spavaju sa istim partnerom sedam petaka - "pons-a" (značajan dan u spiritualnom smislu za sve Javance) koji "padaju" svakih 35 dana. Tek nakon sedme posete sudbina posetioca počinje da se menja. U slučaju da samo jednom promene partnera, ritual mora da se ponovi. Isnaini će i ovoga puta spavati sa muškarcem kojeg je srela pre šest meseci. "On je učitelj u školi i večeras ću biti sa njim šesti put. On je zaista dobar i pažljiv čovek, ali svejedno, ja sam i dalje nervozna, jer nije moj muž", kaže Isnaini. Ova žena jedva sastavlja kraj sa krajem, radi kao prodavačica na pijaci, muž joj je radnik na građevini i imaju jednog sina od 10 godina. Isnaini nije rekla nikom iz svoje porodice za posete planini jer ova praksa nije opšte prihvaćena na Javi, gde se inače mistični rituali drevne tradicije, poput ove, kose sa shvatanjima muslimanskog sveta (80 % današnjeg stanovništva Indonezije je muslimanske veroispovesti). "Muž bi me sigurno ubio da sazna, a majka bi umrla od sramote", kaže Isnaini pokrivajući lice rukama. "Zato svima kažem da odlazim kod svoje najbolje prijateljice koja me 'pokriva'. Samo ona zna kuda zaista idem."

LEGENDA O POROČNOM PRINCU

Prema legendi, kraljevski sud osudio je princa Samodru na smrt zbog ljubavne veze sa sopstvenom majkom (prema pojedinim verzijama, maćehom), a ljubavnici su sahranjeni u istom grobu na planini. Samodra je bio poštovan vladar zbog nesebične brige o svojim podanicima. Današnji hodočasnici, uglavnom siromašno stanovništvo ruralnog dela Jave, veruju da će imitiranjem Somodrinog preljubništva (ali, bez incesta) dokazati svoju odanost, te da će ih duh princa nagraditi.

Samodrino telo leži u sarkofagu u malom hramu ispod gustog granja drveća. Isnaini prilazi grupi od stotinak hodočasnika, koji su se skupili ispred hrama, strpljivo čekajući svoj red za ulazak. Tek povremeno zvuk religiozne muzike prekida gotovo zagrobnu tišinu. Isnaini kupuje mirišljave štapiće i latice ruže od neizbežnih trgovaca i pridružuje se ljudima koji čekaju da se pomole princu. Za prvi put prispele hodočasnike nije organizovano upoznavanje sa seksualnim partnerom. Naprotiv, oni šetaju naokolo, mešajući se sa ostalima u potrazi za odgovarajućim kandidatom.

"Od presudnog je značaja da pronađete nekoga ko je zaista iskren", objašnjava Isnaini. "Ako muškarac želi seks isključivo zbog ličnog zadovoljstva, ritual neće doneti prave rezultate." Otprilike, oko 3.000 do 10.000 hodošasnika koji pristignu petkom u Kemukus, jesu pravi hodošasnici. Ostali su prostitutke i potencijalni klijenti. "Prlikom moje prve posete, bila sam preplašena na smrt", priznaje Isnaini. "A kada mi je prišao učitelj, moj sadašnji partner, razgovarala sam sa njim duže od jednog sata da bih se uverila u njegove iskrene namere. Njegova želja je da dođe do novca da bi sagradio novu kuću za sebe i svoju ženi", kaže Isnaini.

Inače, Isnaini, koja ne poštuje muslimanske običaje, saznala je za ovaj obred od svoje najbolje prijateljice. "Ona je bila očajna jer je njen muž stalno bio pijan i jurio je druge žene. Nakon sedam poseta planini, on se potpuno promenio. Otreznio se, zaboravio je na druge žene, čak je ostajao kod kuće i kuvao ručak za nju", kaže Isnaini. Iako nije sigurna da li se muž njene prijateljice opametio zbog toga što je posumnjao da mu je žena neverna, ili zbog mističnog dejstva rituala, ona je prilično ubeđena u ispunjenje njenih želja.

"Zdravlje moje majke već se malo poboljšalo. Mislim da je to rezultat mojih molitvi i ovog rituala," uverena je Isnaini.

Dok Isnaini ulazi u hram da se pomoli, čuvar kompleksa na planini, prinčeve duše i savetnik hodočasnika, bradati 39-godišnji muškarac pod imenom Purvanto, objašnjava da su brojni ljudi zadovoljni rezultatima poseta hramu i Samodrinom grobu. "Kada prvi put dođu ovamo, svi bespomoćno plaču zbog svojih nevolja u životu. No, nakon završetka rituala, mnogi od njih se vraćaju da mi zahvale jer su svi njihovi problemi nestali", kaže Purvanto. "Sećam se jednog čoveka koji je jedva preživljavao kao vozač autobusa, a sada ima čitav vozni park! Iz velike zahvalnosti, poklonio je hramu dosta novca."

SEKS SPASA

Nakon molitvi, Isnaini odlazi u susret onome čega se najviše plaši - seksu sa učiteljem. U jednoj od malenih kućica, koje se nalaze duž puteljaka oko hrama, srešće se i voditi ljubav sa svojim "izabranikom". Za oko 20.000 rupija (oko 3 evra) na sat, parovi mogu da iznajme ovu kućicu kako bi sačuvali svoju privatnost. "Pokušavam da se oduprem griži savesti zbog toga što varam muža", kaže Isnaini. "Učitelj nije baš privlačan muškarac, ali nije ni potpuno odbojan. Seks sa njim doživljavam kao neprijatan, ali neophodan, medicinski pregled."

Smeštaj za ljubavnike prilično je spartanski uređen; jedan drveni ležaj, dušek bez posteljine i jedna sijalica na zidu. U prošlosti, hodočasnici su vodili ljubav ispod drveća, ali je lokalno stanovništvo, u želji za zaradom, 80-ih godina prošlog veka počelo da gradi i iznamljuje kućice "za ljubav". "Drago mi je što postoji bar neka privatnost, ali me izgled sobe uvek natera da se osećam prljavom", kaže Isnaini. Ova žena voli da seks traje kratko, i zahteva da učitelj koristi kondom. Sve se obično završi za pet ili deset minuta.

Nisu baš svi hodočasnici u Kemukus planini potpuni stranci. Mustini (25) i njen poslovni pratner Suvinjo (40) drže radnju nameštaja u gradu Silakap, udaljenom tri sata vožnje od planine. Oboje su u braku sa drugim pratnerima, a njihove posete hramu deo su poslovne strategije. "Sve taktike koje smo do sada probali nisu donele povećanje broja mušterija u našoj radnji", kaže Mustini. "Suvinjo je predložio da dođemo zajedno u Kemukus i molimo se za veći profit." Nakon toga, ovaj čovek, inače otac četvoro dece, predložio je i seks, da bi udvostručili svoje šanse za uspeh, što je Mustini na početku odbila. Međutim, motivisana većom zaradom, na kraju je pristala. Ovo je njihova druga poseta planini i rešeni su da istraju do sedme. Za razliku od Mustini, koja se nije usudila da spomene suprugu ove posete, Suvinjo je otvoreno razgovarao sa svojom ženom. Ona se složila da je u pitanju dobra ideja, jer su njihova deca maloletna, te bi ih zatvaranje radnje materijalno uništilo.

Rana jutarnja poseta završava se kratom molitvom i 15-minutnim seksom. "Osećam se zaista čudno zbog seksa sa Suvinjom, ali pokušavam da razmišljam o tome kao o spritualnom iskustvu", kaže Mustini prilično sramežljivo. Ona ipak tvrdi da seks sa Suvinjom nije narušio njihov poslovni odnos. "U radnji se ponašamo kao da se ništa nije promenilo. Čak ni moj suprug nije ništa posumnjao. Suvinjo i ja se ponašamo krajnje profesionalno."

MUSLIMANI KAMENUJU PRELJUBNICE

Prema strogim pravilima Islama, preljuba žene kažnjava se kamenovanjem do smrti. U Indoneziji, i žene i muškarci se, zbog istog dela, najčešće osuđuju na zatvorsku kaznu. Upravo zbog toga, Mustini i Suvinjo, oboje muslimani, podvrgavaju se ceremoniji "mat'a", tj. "privremenom braku", da bi legalizovali svoj odnos za jednu noć. To se dešava svaki put kada dođu u Kemukus. Čuvar hrama vrši "mat'a" ceremonije za muslimanske parove - oni traju tek nekoliko minuta i "amnestiraju" krivice od greha prema Alahu. Međutim, u poslednje vreme, u Indoneziji se primećuje podizanje moralnih normi, te društvo generalno postaje sve konzervativnije. Nedavno je iznet prodlog u Parlamentu o zabrani "sugestivnog plesa" i poljubaca direktno u usta na javnim mestima. I pored toga, načelnik lokalne policije Rini Puniđani, koji je zadužen za održavanje reda u Kemukusu, sumnja da će se zvaničnici usuditi da zabrane rituale u hramu. "Ovo je sveto mesto i deo kulturnog nasleđa našeg naroda. Mislim da bi vladina zabrana poseta i obavljanja rituala izazvala masovne proteste i nerede", kaže ovaj čovek. Osim toga, ne treba zanemariti ni finansijski aspekt, jer Vlada prikupi oko 250 miliona rupija (oko 30.000 evra) godišnje od ulaznica u hram.

Ovaj kraj, inače, kontroliše oko desetak policajaca i u poslednjih dvadeset godina bilo je vrlo malo situacija koje su zahtevale policijsku intervenciju. Uglavnom su to manje tuče zbog pijanstva i sporadični slučajevi džeparenja. Ipak, pre nekoliko godina, desilo se i jedno ubistvo. Par je imao nekoliko seksualnih odnosa, ali je žena odlučila da prekine pre završetka rituala. Muškarac se toliko razbesneo da je otišao u njeno selo i izbo je nožem do smrti. Na sudu je priznao da se zaljubio u svoju partnerku u ritualu, što je, svi se slažu, kobna greška za svakog hodočasnika. Ipak, ovakve priče ne mogu da zastraše i odbiju hodočasnike.

MALI SIGNALI I ŠTIPKANJE ZA GUZU

Jamatun, 51-godišnja žena, obučena u bluzu sa krupnim cvetnim dezenom i pantalone od streča, toliko veruje u natprirodne moći princa Samodre, da je stigla do planine nakon četiri sata vožnje motocikla po kiši. "Ceo život sam teško radila, a moj najveći san jeste da odem u zasluženu penziju od koje mogu lagodno da živim", kaže Jamatun. Nažalost, nakon deset poseta hramu, Jamatun nije uspela da kompletira ritual sa jednim partnerom. "Bila bih sa istim partnetrom dva ili tri puta, a onda bi on pronašao drugu ženu, ili se više ne bi pojavio. Postalo je zaista frustrirajuće", kaže Jamatun. Ova žena smatra da su njene godine velika prepreka u Kemukusu, kao i bilo gde drugde. "Čak i muškarci mojih godina preferiraju daleko mlađe žene. Inače, Jamatun je u braku već 25 godina i kaže da njen muž zna za posete hramu. Zapravo, oboje ga posećuju, ali ne iste večeri, jer veruju da to donosi nesreću.

Noć je gotovo na izmaku, a vatre koje su upaljene oko Samodrinog groba sada samo tiho tinjanju. Jamatun još nije pronašla partnera, ali nije ni izgubila nadu da će se to ipak desiti. "Još uvek ima slobodnih muškaraca naokolo. Ukoliko spazim nekoga koji mi deluje kao 'mogućnost', nasmejaću mu se i uštinuću ga za zadnjicu", kaže Jamatun sa mladalačkom iskrom u oku. Zora je na pomolu i sveto mesto gotovo je ispražnjeno. Većina hodočasnika se uputila kućama da bi pristigla pre nego što se ukućani probude. Ružine latice i pepeo razasuti su na sve strane, a sva ružnoća "kućica za ljubav" pokazuje se pri prvim zracima sunca.

Umornih očiju, pojavljuje se i Isnaini iz svoje kućice. "Jako sam umorna, ali jedva čekam da posetim svoju majku i vidim da li joj je bolje", kaže Isnaini. Potom kreće u potragu za autobusom koji će je odvesti do kuće, dok joj se na licu ocrtava olakšanje zbog završetka noći. Njena naredna poseta biće i završna, sedma, a njena nada da će bračna prevara doneti zdravlje njenoj majci, dobiće (valjda) srećnu završnicu.
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.com
Natasa_k
Super Moderateur
Super Moderateur
Natasa_k


Broj poruka : 227
Godina : 50
Datum upisa : 14.09.2007

Tamo gde seks sa strancem donosi sreću Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamo gde seks sa strancem donosi sreću   Tamo gde seks sa strancem donosi sreću EmptySre Sep 26, 2007 2:31 pm

Obrni, okreni.. sex, laz, prevara.. itd.. ..

u svakom slucaju.. zanimljivi textovi.,,..
procitajte.. ko nije... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
spenser
Admin
spenser


Broj poruka : 129
Location : Ruma
Datum upisa : 11.09.2007

Tamo gde seks sa strancem donosi sreću Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamo gde seks sa strancem donosi sreću   Tamo gde seks sa strancem donosi sreću EmptySre Sep 26, 2007 7:59 pm

Vrlo originalan izgovor za preljubu.
Nazad na vrh Ići dole
https://bezcenzure.forumsr.com/
Sponsored content





Tamo gde seks sa strancem donosi sreću Empty
PočaljiNaslov: Re: Tamo gde seks sa strancem donosi sreću   Tamo gde seks sa strancem donosi sreću Empty

Nazad na vrh Ići dole
 
Tamo gde seks sa strancem donosi sreću
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» KAKAV JE SEKS KADA...
» Novi, ludi, grupni seks
» Sta treba uraditi za uzudljiv seks

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
YUGOSLOVENI :: SEX,EROTIKA......-
Skoči na: