SVE DOZVOLJENO, NEMA BANOVANJA,ZEZANJE,OPUSTENO CASKANJE....... CENZURE.........

PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi

Igor

Broj poruka : 229
Datum upisa : 11.09.2007

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je Slovačku rezult Empty
PočaljiNaslov: Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je Slovačku rezult   Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je Slovačku rezult EmptyČet Sep 13, 2007 12:42 am

Odbojkaška reprezentacija Srbije pobedila je Slovačku rezultatom 3:0, po setovima 25:18, 25:23, 25:23, u meču drugog kola druge faze Evropskog prvenstva u Rusiji. Posle novog trijumfa u Sankt Petersburgu i poraza Nemačke od Španije (1:3) u drugom meču dana, izvesno je da će Srbiji za mesto u polufinalu biti dovoljna dva seta protiv Španaca u meču poslednjeg kola u četvrtak.

Srbija je u većem delu utakmice bila upadljivo bolja od Slovaka, a u prvi set osvojen je bez mnogo problema.

U drugom setu je slovački tim pružio mnogo jači otpor, ali je u finišu naša selekcija, svesna da je zbog sistema takmičenja svaki set bitan, zadržala koncentraciju.

Treći set bio je izjednačen do drugog tehničkog tajm-auta, ali su sa tri vezana poena Slovaci poveli 19:17. Tada naš tim pravi seriju 6-0 i prelama meč. Uprkos greškama u finišu Srbija je bez problema stigla do pobede lošim servisom protivnika.

"Znali smo da će biti teško, jer smo u mislima već pobedili Slovačku i igrali protiv Španije. Možda nas je ubedljivo dobijeni prvi set uspavao, tek u drugom smo ispustili veliku prednost, koju smo imali. Ipak smo na kraju i drugog i trećeg seta iskazali kolektivni duh, bili jedinstveni i zasluženo pobedili. Koncentracija nam večeras nije bila na uobičajenom nivou, ali imali smo izuzetno raspoloženog Ivana Miljkovića i jedinstvo u ekipi. Ovom pobedom smo korak bliže Moskvi, ali smo je već arhivirali i okrenuli smo se, za nas najvažnijem meču, protiv Španije", izjavio je Igor Kolaković, prvi trener plavih seniora.

Posle pet mečeva na prvenstvu naša selekcija ima četiri pobede i jedan poraz. U drugoj fazi skor našeg tima je 3-1. uz set razliku 10:5. Nemci i Holanđani imaju skor 2-2, s tim što je set-razlika Nemačke 7:7, dok Holanđani imaju skor 8:9. Holandioja je u prvom meču dana pobedila Francusku 3:2.

U poslednjem kolu Nemačka igra sa Francuskom, a Holandija sa Slovačkom. U najboljoj varijanti po njih Nemci bi stigli do 3-2 (10:7), a Holandija do 3-2 (11:9). To znači da Holanđanima ni poraz našeg tima od 0:3 ne bi pomogao da prođu u polufinale, ali bi Nemci u slučaju trijumfa od 3:0 prošli ako naš tim izgubi 3:0 ili 3:1 (zbog boljeg set-količnika).

Španija ima skor 4-0, uz set razliku 12:2, pa bi Srbiji trebala pobeda od 3:0 za prvo mesto. Meč Srbija - Španija igra se od 15.30 po našem vremenu.