YUGOSLOVENI
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
YUGOSLOVENI

SVE DOZVOLJENO, NEMA BANOVANJA,ZEZANJE,OPUSTENO CASKANJE....... CENZURE.........
 
PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi  

 

 Paulo Koeljo

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Nena
Admin
Nena


Broj poruka : 44
Godina : 43
Datum upisa : 11.09.2007

Paulo Koeljo Empty
PočaljiNaslov: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo EmptySre Sep 12, 2007 11:59 pm

Paulo Koeljo je rodjen u Rio de Zaneiru 1947. godine. U Brazilu se afirmisao kao pisac tekstova za hitove koje je pevao cuveni rok pevac Rail Seisas; njegove kompozicije izvodile su i sve velike zvezde brazilske muzicke scene sedamdesetih i osamdesetih godina. Paulo Koeljo je proucavao magiju i okultizam od svoje 25. godine. Posto je pesice presao put hodocasnika dug 830 km do Santjaga de Kompostele, napisao je 1986. godine knjigu Dnevnik jednog carobnjaka, koja je ubrzo postala bestseler u Brazilu. Nakon Alhemicara (1988), koji je njegov prvi svetski bestseler, Koeljo je objavio i knjige: Brida (1990), Valkirije (1992), Maktub (1994), Peta Gora (1996), Prirucnik za ratnika svetlosti (1997), Na obali reke Pjedre sedela sam i plakala, Knjiga o sreci, Veronika je odlucila da umre... Dela Paula Koelja prevedena su na 50 jezika i objavljena u 93 zemlje u ukupnom tirazu od 20 miliona primeraka. Samo Alhemicar, sa kojim je ovaj "najcitaniji latinoamericki pisac posle Markesa" (The Economist) stekao svetsku slavu, prodat je u tirazu od 15 miliona primeraka. Americko drustvo knjizara proglasilo je roman Alhemicar najboljom knjigom za mlade u 1994. godini, francuski casopis Elle knjigom godine 1995, u Jugoslaviji je dobio nagradu "Zlatni bestseler" Televizije Beograd i "Vecernjih novosti" 1995. i 1996. Francuska vlada dodelila je Paulu Koelju najvise odlikovanje u oblasti kulture: Vitez reda knjizevnosti i umetnosti. Njegova dela izvanrednog poetskog stila, koja podsticu nasu sposobnost da sanjamo, posredstvom jezika koji se ne obraca nasem razumu, vec nasim srcima - donela su mu reputaciju jednog od 15 najpopularnijih pisaca na svetu...
* Alhemicar
* Dnevnik jednog carobnjaka
* Djavo i gospodjica Prim
* Jedanaest minuta
* Na obali reke Pjedre sedela sam i plakala
* Peta gora
* Prirucnik za ratnika svetlosti
* Veronika je odlucila da umre
* Zahir
I njegova najnovija knjiga se nasla na prvom mestu pod beletristikom medju 10 najpopularnijih knjiga je *Vještica iz Portobella*
Nazad na vrh Ići dole
nydza
Admin
nydza


Broj poruka : 142
Godina : 37
Location : outta space...
Datum upisa : 12.09.2007

Paulo Koeljo Empty
PočaljiNaslov: Re: Paulo Koeljo   Paulo Koeljo EmptySre Sep 19, 2007 3:46 am

prochitao sam alhemichara, ODUSHEVIO SAM SE!!!!!!!!!
Knjiga je brutalna, tako chitljiva, a opet tako kompleksna kada se chovek malo udubi u ono shta chita...
Nazad na vrh Ići dole
 
Paulo Koeljo
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
YUGOSLOVENI :: KNJIGE,STRIPOVI..........-
Skoči na: