SVE DOZVOLJENO, NEMA BANOVANJA,ZEZANJE,OPUSTENO CASKANJE....... CENZURE.........

PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  Pristupi

Igor

Broj poruka : 229
Datum upisa : 11.09.2007

Portugal - Srbija 1:1 Empty
PočaljiNaslov: Portugal - Srbija 1:1   Portugal - Srbija 1:1 EmptyČet Sep 13, 2007 1:33 am

Stadion Fudbalske reprezentacije Portugala i Srbije odigrale su nerešeno 1:1 u meču grupe A kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2008. godine. Strelac gola za domaćina bio je Simao Sabrosa iz slobodnog udarca u 11. minutu, a izjednačio je Branislav Ivanović u 86. minutu. Srbija sada ima pet bodova manje od Poljske i tri boda manje od Finske, uz meč manje odigran od vodećeg tandema. Portugalci su za bod bolji od našeg tima.

Utakmica je završena nezapamćenim incidentom, jer je Luis Felipe Skolari udario Ivicu Dragutinovića odmah po završetku meča.

Meč je igran pred punim stadionom Sportinga, a više od sat vremena pre početka utakmice u Lisabonu je padala jaka kiša. Utakmicu sudi Markus Merk iz Nemačke.

Portugal: Rikardo, Paolo Fereira, Fernando Meira, Petit, Simao, Ronaldo, Maniš, Deko, Nunjo Gomeš, Bruno Alveš, Bosingva.

Srbija: Stojković, Rukavina, Ivanović, Vidić, Dragutinović, Z. Tosić, Kuzmanović, Stanković, Kovacević, Krasić, Milan Jovanović.

Utakmica nije bila naročito kvalitetna i lepa za gledanje, bez mnogo prilika za gol.

Portugalci su poveli u 11. minutu, kada je Simao Sabrosa precizno izveo slobodni udarac sa 18 metara.

Domaćin je sjajnu šansu za drugi gol propustio u 20. minutu: Bosingva je centrirao, Nuno Gomeš neometan sa pet metara glavom pogodio stativu, odbitak je pao na nogu Deku, ali je njegov udarac sa 12 metara zaustavio Stojković.

Osim te prilike, odbrane su uspevale da se izbore sa napadačima pred oba gola.

Promena na terenu viđena je u poslednjih pola sata, kada je Havijer klemente izvršio hrabru dvostruku izmenu: umesto slabih Miloša Krasića i Zorana Tošića ušli su Nikola Žigić i Marko Pantelić.

Samo sedam minuta kasnije Srbija je imala fantastičnu priliku. Žigić je sprečio golmana da uhvati loptu, koja je pala na levu nogu Jovanoviću, ali napadač Standarda je neometan sa deset metara šutirao preko gola.

Pritisak srpskog tima se nastavio, a Portugalci su pretili iz kontri, pa je Klemente umesto Kuzmanovića uveo u igru Duljaja.

Četiri minuta pre kraja postignut je gol koji zadržava srpski tim u trci za mesto u Švajcarskoj i Austriji. Posle jednog faula pet metara unutar polovine Portugala Stanković je izvanredno gađao, Pantelić je pogodio Fereiru, lopta se odbila na nogu Ivanoviću, a igrač Lokomotive poslao je udarac pod prečku. Ivanović je bio u ofsajdu tokom akcije, ali se nemačke sudije nisu oglasile.

Do kraja meča srpski tim je još dva puta zapretio golu Portugala, a meč je završen nemilim scenama pored portugalske klupe.

Sledeći nastup srpske reprezentacije zakazan je za 13. oktobar u Jermeniji.